Akce

MALINO BRDO 2018 – karneval na lyžích a lyžařské závody

Před 90 lety se začala ve Valašských Kloboukách psát historie organizovaného sjezdového lyžování. „Při této příležitosti naplánoval Klub lyžařů Valašské Klobouky několik akcí jak pro děti tak pro dospělé, například závod dětí do 10 let ve sjezdovém lyžování na louce u polikliniky, dětský karneval nebo závody pro všechny věkové kategorie na Pechancových lúkách,“ řekl předseda Klubu lyžařů Karel Lysák. Nepřízeň počasí a téměř nulová sněhová pokrývka však zhatila všechny plány.

Naštěstí v sousedním Slovensku mají sněhu dostatek a tak zájezd, který každoročně organizuje Klub lyžařů pro své členy a zájemce z řad široké veřejnosti, se vydařil. „Již několikátou sezonu jezdíme do oblasti Velké Fatry do skiareálu Malino Brdo, který se nachází nedaleko Ružomberoku. V letošním roce o jarních prázdninách se s námi do tohoto střediska vydalo více jak stovka lyžařů z Valašských Klobouk a okolí,“ dodal hlavní organizátor celé akce Ivoš Ekart. Je již tradicí, že součástí zájezdu je závod v obřím slalomu. Počasí pro závody nebylo zcela ideální, teplota klesla k téměř deseti stupňům pod bodem mrazu a k tomu se přidal studený vítr. Nic z toho ale závodníky neodradilo a na start se jich postavilo 74 ve dvanácti kategoriích. Start byl stanoven na jedenáctou hodinu a po krátké prohlídce tratě odstartoval první závodník. Závod byl dvoukolový, přičemž samotná trať nebyla po prvním kole měněna. Vítězem byl každý, kdo se na start v tomto počasí postavil. Nicméně je třeba zmínit absolutního vítěze, kterým byl 17letý Adam Trčka.

A když už nevyšel karneval ve Valašských Kloboukách, rozhodli se lyžaři pro jeho uspořádání na Malinu Brdu. Karnevalu se zúčastnily čtyři desítky masek. Kostýmy byly vskutku rozmanité. Na svahu jste mohli potkat vězně, princeznu, klauna, jeptišku, ale třeba i slona či králíky z klobouku Boba a Bobka.

Lyžařské závody i karneval se mohly uskutečnit díky podpoře z programu Spolupráce města Valašské Klobouky, dalším sponzorům a všem, kdo se na organizaci podíleli.

Zima končí. Nemá smysl se ohlížet zpět a zoufat si, že byla skoupá na sníh. Přijde jaro a s ním i třetí ročník běhu do vrchu Klobucký hrb, na který zveme všechny fanoušky běhu, ale i ty, kdo chtějí strávit příjemné dopoledne.  Podrobnější informace o akcích klubu lyžařů včetně fotogalerie naleznete na stránkách www.lyzarivk.cz

Klub lyžařů Valašské Klobouky

Fotky z karnevalu i ze závodů najdete ve fotogalerii.

 

Ohlédnutí za Klobuckým hrbem

V neděli 14. května 2017 se za krásného téměř letního počasí konal druhý ročník běhu do vrchu Klobucký hrb, jehož pořadatelem byl Klub lyžařů Valašské Klobouky. Nejdříve své síly poměřily děti, kterých se na start postavily téměř tři desítky, z toho 14 předškoláků. Podle věku byly rozděleny do sedmi kategorií. Pro dětský závod byla vytyčena trať v areálu Pechancových lůk u spodní stanice lyžařského vleku. Okruh v délce 200 m běželi naši nejmenší závodníci jednou, nejstarší děti oběhly okruh čtyřikrát a skoro mládežníci vyběhli HOBBY trať.  Náš obdiv patří především třem nejmladším děvčatům, která v letošním roce oslaví své teprve třetí narozeniny, a která se hrdinně poprala s 200 metrovým okruhem. Nejrychlejší byla Alice Zvonková, na druhém místě se umístila Lenka Latináková a jako třetí doběhla Laura Červenková. Je třeba ale zmínit i úplně nejmladší běžkyni Ninu Zvonkovou, která na svém narozeninovém dortu sfoukla teprve dvě svíčky.

Do hlavního závodu se přihlásilo 59 závodníků v šesti kategoriích. Běžci si mohli vybrat mezi žlutou tratí „hobby“ o délce 1 400 m s převýšením 135 m a červenou hlavní tratí o délce 2 900 m s převýšením 244 m s cílem na Jelenovské. Účastníci vybíhali v intervalech 30 sekund od spodní stanice vleku. Nejrychlejší „hobík“ protnul pomyslnou cílovou pásku v čase 8 minut 20 sekund. Nejrychlejší muž v hlavním závodě Milan Plevák z BK Lysá pod Makytou potřeboval pouhých 15 minut na to, aby vyběhl z Pechancových lůk na vrchol Jelenovské.

Celé nedělní dopoledne se neslo v příjemné atmosféře, kterou vytvořili především všichni malí i velcí závodníci, rodiče dětí a také mnozí návštěvníci. K rozptýlení závodní nervozity přispěl i tak trošku recesistický souboj dvou pejsků, kteří se svými páníčky oběhli jeden závodní okruh.

Klub lyžařů děkuje všem, kteří závodili i povzbuzovali, městu Valašské Klobouky a starostce Elišce Olšákové, která přišla závod podpořit a v neposlední řadě velké díky patří i Jaroslavu Balouškovi. Doufáme, že příští ročník Klobuckého hrbu bude alespoň tak skvělý, jako ten letošní.

Klub lyžařů Valašské Klobouky

 

fotogalerie ze závodu:

http://lyzarivk.cz/fotogalerie-2/nggallery/klobucky-hrb-2017/Klobuck%C3%BD-hrb-2017

výsledky závodu:

 KH2017_výsledky

odkaz na externí fotogalerii:

http://pecha.unas.cz/hrb2017/index.html

 

Klobucký hrb 2017

Klobucký hrb 2017 – 2.ročník běhu do vrchu na kopec Jelenovská

Pořadatel: Klub lyžařů Valašské Klobouky, z.s.  s podporou města Valašské Klobouky

Datum: 14.5.2017

Místo prezentace a startu: Lyžařský areál Pechancovy lůky – dolní stanice lyžařského vleku

Cíl 1: chata Lyžařská 555 m.n.m.

Cíl 2: vrchol Jelenovské  664 m.n.m.

Trasy: 100% terén

Program:

09:00 – 09:45    Prezentace dětských kategorií

10:00                  Start dětských závodů

09:00 – 10:45    Prezentace hlavního závodu

11:00                   Intervalový start Klobuckého hrbu 2017

Vyhlášení výsledků cca 30 min. po doběhu posledního závodníka

Dětské kategorie:

předškoláci, děti 1.- 3. ročník, děti 4. – 5. ročník, děti 6. – 7. ročník (chlapci/děvčata), děti 8. – 9. ročník (chlapci/děvčata)

Hlavní kategorie:

Ženy Z1 (16 – 39 let) : ročník 1978  až 2001

Ženy Z2 (40 let a starší) : ročník 1977 a starší

Muži M1 (16 – 39 let) : ročník 1978 až  2001

Muži M2 (40 – 49 let) : ročník 1968 – 1977

Muži M3 (50 let a starší) : ročník 1967 a starší

HOBBY: bez rozdílu kategorií

Ceny:

Závodníci na 1-3. místě obdrží medaile a diplomy

Startovné:

Děti zdarma, hlavní kategorie 50 Kč

 

Různé:

Start všech kategorií bude u dolní stanice vleku na Pechancových lůkách.

Pro nejmenší závodníky bude vytyčena trať v prostoru startu (u dolní stanice vleku). Závodníci v dětských kategoriích budou startovat pohromadě. Po doběhu posledního závodníka a krátké pauze bude provedeno vyhlášení.

Hlavní závod bude odstartován v 11:00 hod. Dle kategorií bude mít 2 cíle :

Cíl 1 – chata „Lyžařská“ – délka tratě cca 1400 m, převýšení 135 m

Cíl 2 – vrchol  Jelenovské – délka tratě cca 2900 m, převýšení 244 m

 

Délky tratí u jednotlivých kategorií budou:

 

předškoláci – 1 x okruh 200 m  200 m

děti 1. – 3. ročník – 2 x okruh 200 m   400 m

děti 4. – 5. ročník – 3 x okruh 200 m 600 m

děti 6. – 7. ročník – 4x okruh 200 m  800 m

děti 8.- 9. ročník  – žlutá trať 1400 m (Cíl 1)

hobby – ž03520617

Sledujte tuto webovou stránku a osta

 

 

Dětské závody u polikliniky 15.1.2017

Třetí lednová neděle se nesla ve znamení sjezdového lyžování, které má ve Valašských Kloboukách dlouholetou tradici. Klub lyžařů uspořádal závody, které se konaly na svahu u polikliniky, a na jejichž start se postavily téměř tři desítky malých nadšených závodníků ve věku od tří do deseti let. Všichni závodníci za mohutného povzbuzování rodičů, prarodičů i náhodných kolemjdoucích projeli, stejně jako u velkých závodů, trať dvakrát a byl jim započítán lepší čas.

049

Ti nejmenší zvládali nástrahy tratě stejně dobře a odhodlaně, jako jejich starší kamarádi a tak vítězem byl každý, kdo dokázal vyměnit sledování pohádek za lyže a papuče za lyžáky. Na stupně vítězů tak vystoupili všichni a všichni si odnesli medaili, diplom, sladkou maličkost a hlavně zážitky z příjemného dopoledne, které se uskutečnilo díky podpoře města Valašské Klobouky. Poděkování patří také panu Jaroslavu Balouškovi z Kulturního a vzdělávacího střediska Valašské Klobouky.

Klub lyžařů Valašské Klobouky

 

Klobucký hrb 2016

Klobucký hrb 2016 – 1.ročník běhu do vrchu na kopec Jelenovská

Start všech kategorií bude u dolní stanice vleku na Pechancových lúkách.

Pro nejmenší závodníky bude vytyčena trať v prostoru startu (u dolní stanice vleku),  ti starší  poběží k chatě Lyžařská (cca 1400 m při 132 m výškového převýšení)  a ostatní až na vrchol  Jelenovské (délka cca 2800 m při 230 m výškového převýšení).

Prezentace začne  v 9.00 hod. a pro nejmenší závodníky bude končit v 10.OO hod., kdy bude odstartován běh nejmladší kategorie . Startovné bude dobrovolné. Následovat budou  další kategorie až po mladší žáky (žačky). Závodníci v těchto jednotlivých kategoriích budou startovat pohromadě. Po doběhu posledního závodníka bude provedeno vyhlášení. Mezitím bude ukončena i prezentace na závod s intervalovým startem a ihned bude odstartován první závodník kategorie starších žáků (cca okolo 11.hod.)

Závodníci na 1.- 3. místě obdrží medaile, diplomy a drobné dárky.

Délky tratí u jednotlivých kategorií budou:

předškoláci 1 – 100 m

předškoláci 2 – 1 x okruh 200 m

ml.přípravka chlapci/děvčata- 1 x okruh 320 m

st.přípravka chlapci/děvčata – 2 x okruh 200 m  celkem  400m

mladší žáci/žačky – 2 x okruh 320 m  celkem 640 m

starší žáci/žačky – žlutá trať 1400 m

junioři/juniorky – žlutá trať 1400 m

hobby – žlutá trať 1400 m

ženy Z1, Z2, muži M1, M2, M3 – červená trať 2800 m

Na červené trati bude umístěna občerstvovací stanice.

Startovní interval bude určen až na základě celkového počtu zaregistrovaných závodníků. Startovní časy budou vyvěšeny v prostoru startu po ukončení registrace.

Závodníci, kteří poběží až na vrchol Jelenovské se po proběhnutí cílem přesunou k chatě Lyžařská. Budeme se snažit zajistit i převoz věcí z prostoru startu na chatu Lyžařská.

 

Občerstvení bude zajištěno jak v prostoru startu, tak i na chatě Lyžařská.

 

Sledujte tuto webovou stránku a ostatní informační kanály.

 
 
 
 
 
výsledky závodu: